Wyniki konkursu fotograficznego opublikowanego na Facebook w dniu 12.08.2017r. 0

Zgodnie z wymogami konkursu min ilość uczestników  aby doszło do rozstrzygnięcia konkursu powinna wynieść 50 osób.

Niestety warunek ten nie został spełniony, jednak biorąc pod uwagę iż konkurs wymagał większego zaangażowania niż tylko polubienie zdjęcia konkursowego i jego udostępnienie przyznajemy nagrodę pozakonkursową tj. kawę Sapore Forte  oraz ciasteczka Cantuccini  Pani Agnieszce Buż- Pomianek za piękne zdjęcie konkursowe.

 

Serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy !

czytaj całość »
Regulamin konkursu opublikowanego m.in. na profilu Facebook w dniu 25.08.2017r. 0

REGULAMIN KONKURSU organizowanego na FB ( post z dnia 25 sierpnia 2017 r.)

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą " kawa " i trwa od 25 sierpnia 2017 r. do 8 września  2017 roku.

2. Organizatorem i fundatorem nagród w konkursie jest firma Włoskie Kawy zarejestrowana pod adresem ul.Piastów Śląskich 29/12, 01-494 Warszawa.

 

...........

czytaj całość »
Regulamin konkursu opublikowanego na Facebook w dniu 12.08.2017r. 0

REGULAMIN KONKURSU organizowanego na FB ( post z dnia 12 sierpnia 2017 r.)

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą "Wakacyjna kawa " i trwa od 12 sierpnia 2017 r. do 6 września  2017 roku.

2. Organizatorem i fundatorem nagród w konkursie jest firma Włoskie Kawy zarejestrowana pod adresem ul.Piastów Śląskich 29/12, 01-494 Warszawa.

& 2 Uczestnicy

1) Osoby ograniczone w zdolności do czynności prawnych biorą udział w Konkursie za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.

 

czytaj całość »
Wyniki konkursu z Facebooka ( dotyczy posta konkursowego z 22.06.2017 r. ) 0

Nagrodę główną w naszym konkursie zorganizowanym na naszym blogu oraz na portalu Facebook ( post z 22.06.2017 r. ) otrzymuje Pani Małgorzata Wojdygo !!!

Nagrody dodatkowe w formie darmowej dostawy ( paczkomatem bądź paczką w ruchu ) otrzymują : wszystkie osoby , które udostępniły post konkursowy :).

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kontaktu mailowego shop@wloskiekawy.pl oraz do wzięcia udziału w kolejnych konkursach !

Pozdrawiamy!

Regulamin konkursu na platformie FACEBOOK - post z dn. 22.06.2017 r. 1

REGULAMIN KONKURSU organizowanego na FB ( post z dnia 22 czerwca 2017 r.)

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą "KAWA LATEM " i trwa od 22 czerwca 2017 r. do 2 lipca 2017 roku.

2. Organizatorem i fundatorem nagród w konkursie jest firma Włoskie Kawy zarejestrowana pod adresem ul.Piastów Śląskich 29/12, 01-494 Warszawa.

& 2 Uczestnicy

1) Osoby ograniczone w zdolności do czynności prawnych biorą udział w Konkursie za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.

.............

czytaj całość »
Wyniki konkursu Kawa i Wiosna :-) 0

Nagrodę główną w naszym konkursie zorganizowanym na naszym blogu oraz na portalu Facebook otrzymuje Pani Monika Grzywna.

Nagrody dodatkowe w formie darmowej dostawy ( paczkomatem bądź paczką w ruchu ) otrzymują : Agnieszka Markowska, Bogusława Wilczek, Beata Ledwoń, Dariusz Gidaszewski, Joanna Gontarz, Barabara Miecznikowska, Krystyna Smuga .

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kontaktu mailowego shop@wloskiekawy.pl oraz do wzięcia udziału w kolejnych konkursach !

Pozdrawiamy!

 

Zespół Sklepu włoskiekawy.pl 

czytaj całość »
Regulamin konkursu na platformie FACEBOOK - post z dn. 19.05.2017 r. 1

REGULAMIN KONKURSU organizowanego na platformie FACEBOOK ( post z dnia 19 maja 2017 r.)

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą "KAWA I WIOSNA ".

2. Organizatorem i fundatorem nagród w konkursie jest firma Włoskie Kawy zarejestrowana pod adresem ul.Piastów Śląskich 29/12, 01-494 Warszawa.

...

czytaj całość »
Festiwal Kawy 24-26 marca 2017 0

W ostatni weekend 24-26 marca w Centrum Handlowym Blue City odbył się Festiwal Kawy. Dowiedziałam się o nim na 3 dni przed rozpoczęciem i to zupełnie przypadkowo, mimo, iż mieszkam w Warszawie .

I tutaj mała podpowiedź do organizatorów - zainwestujcie proszę troszkę więcej w reklamę :).

W piątek po godz.18 - tej można było zobaczyć, jak parzyć kawę w domu różnymi, alternatywnymi metodami ( bez użycia ekspresu ) - tutaj podobno świetny pokaz pod hasłem HOME BARISTA zrobiła ekipa z Cophi. 

.....

czytaj całość »
Czy warto wybrać się do warszawskiej kawiarni Cophi ? 0

Dziś postanowiłam popracować troszkę na mieście i potestować warszawskie kawiarnie. Po przedzieraniu się w godzinach szczytu przez mega korki ( tak, wiem - pomysł warto było zrealizować w południe :), ale wcześniej trzeba było uporać się z kilkoma biurowymi zadaniami , więc nie było to możliwe ).

Po kilku minutach "spacerku" podczas ulewy ( czy raczej biegu ) udało mi się dotrzeć do jednej z warszawskich kawiarni w centrum. Bardzo dawno tutaj nie byłam, więc byłam niezmiernie ciekawa, co się zmieniło.

Na korzyść czy może wprost przeciwnie?

Moja pierwsza wizyta w Cophi miała miejsce około 2,5 roku temu i ...

 

czytaj całość »
Jak przetestować jakość kawy w warunkach domowych ? 0

W obecnych realiach na półkach sklepowych kawosze mogą wybierać i przebierać do woli. Testowanie jest jak najbardziej wskazane, jednak bywa, iż eksperymenty te nie kończą się dobrze dla naszych kubków smakowych czy naszego zdrowia. W sklepie stajemy przed wyborem :

 

Jaką kawę wybrać? Na którą markę kawową się zdecydować?

 

Niektórzy zdają się na opinie swoich znajomych czy rodziny - jest to dość ryzykowne, gdyż każdy z Nas ma różne preferencje i wymagania smakowe, a więc efekt końcowy pójścia tą drogą może nas rozczarować ...

Często też kawosze wyczytają coś na forach tematycznych i na tej podstawie podejmują decyzję o wyborze kawy.

Tutaj też możemy się "naciąć", gdyż piszący mają swoje indywidualne gusta smakowe, bywa też, że na forach kawowych udzielają się aktywnie osoby, które otrzymują wynagrodzenie za pisanie postów czy też opinii pozytywnych o danej marce, a co za tym idzie trudno tutaj liczyć na bezstronność i uczciwe polecenie danego produktu.

W dekadzie blogowania, gdzie wielu z Nas opiera się na zdaniu ulubionego blogera czy blogerki, warto mieć świadomość, że większość blogerów nie poleca produktów , które sami by wybrali i których sami używają , ale rekomendują te produkty, gdyż zwyczajnie ich producent im za to zapłacił. Jeśli chcecie opierać się na opinii waszych ulubieńców , to sprawdzajcie czy dany post nie jest sponsorowany  bądź czy bloger nie został np. ambasadorem danej marki. Macie wtedy pewność , że dany bloger uczciwie poleca Wam produkt, bo jemu naprawdę odpowiada i go używa na co dzień.

Naszym zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem jest samodzielne testowanie kaw w warunkach domowych - nie trzeba tutaj żadnego super wypasionego ekspresu, by znaleźć naszą faworytkę kawową. Wystarczy czajnik z gorącą wodą albo kawiarka :).

Dobrym punktem wyjścia jest zastanowienie się, jakie smaki najbardziej nam dotychczas odpowiadały i sprawdzenie na opakowaniu takiej kawy, skąd pochodziły ziarna. Na kawach wysokiej jakości jest zawsze napisane czy to 100 % arabica z danego regionu czy mieszanka z kilku państw.

 

Jeśli kawa  którą kupujecie nie zawiera takiej informacji, to warto się zastanowić, dlaczego tak jest?

Zwykle odpowiedź jest prozaiczna : mamy do czynienia z mieszanką kaw z wielu regionów o różnych datach palenia 

czytaj całość »
Boska kawa z Kolumbii 0

Kolumbia to po prostu raj na ziemi. Jej położenie jest wprost nieziemskie - to państwo leżące nad przepięknym Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym w północno - zachodniej części Ameryki Południowej. Graniczy z Wenezuelą, Brazylią, Peru, Ekwadorem i Panamą.

Dla mnie Kolumbia to kraj kontrastów - z jednej strony to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie m.in. ze względu na niesamowite górskie łańcuchy ( Andy ), bogatą roślinność, nieziemskie wprost krajobrazy oraz bajeczne plaże. Zaś z drugiej strony to kraj, gdzie wciąż wielu ludzi nie czuje się bezpiecznie i żyje w slumsach na granicy ubóstwa. 

Większości turystów kraj ten kojarzy się z pięknymi kobietami, jedną z najlepszych na świecie kaw oraz z produkcją kokainy. Do 2004 roku Medellin ( jedno z największych miast ) uważane było za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie...

 

czytaj całość »
Wyniki konkursu 0

Dziękujemy Wszystkim Serdecznie za wzięcie udziału w konkursie. Po przeanalizowaniu wszystkich odpowiedzi wybraliśmy jedną , która według Nas najbardziej zasłużyła na nagrodę :-).

 

1 kg kawy Lavazza oraz czekoladę do picia na gorąco wygrała Pani Grażyna Mierzejewska. Serdecznie gratulujemy Pani Grażynie i prosimy o kontakt mailowy .

Pozostałe osoby, które wzięły udział w konkursie otrzymują od Nas darmową dostawę ( do wykorzystania w ciągu 1 miesiąca dla zamówienia powyżej 39 zł ). Prosimy Was o kontakt mailowy ,to prześlemy indywidualne kody rabatowe .

 

Życzymy miłego popołudnia i zapraszamy do odwiedzin strony naszego sklepu - dla uważnych będą następne szanse na wygranie kolejnych, włoskich pyszności :-) !

czytaj całość »
Jak wybrać i odpowiednio używać kawiarkę ? 0

Na to pytanie będzie Wam łatwiej odpowiedzieć już po przeczytaniu artykułu.

W ostatnim czasie parzenie kawy w kawiarce stało się bardzo popularne i już niemal każdy wielbiciel kawy coś o niej słyszał przynajmniej raz w życiu.

Kawiarka, kafetiera, moka ... różnie nazywana, tak naprawdę jest bardzo przydatnym urządzeniem w naszej kuchni.

Pierwszą kawiarkę zaprojektował i stworzył w 1933 roku Włoch Alfonso Bialetti. Była ona zrobiona z aluminium, dopiero w późniejszym okresie zaczęto produkować kawiarki ze stali szlachetnej. Do tej pory we Włoszech panuje kult picia kawy z aluminiowych kawiarek. W obecnych warunkach mamy tak szeroki wybór wśród kafetierek,że czasami trudno nam się zdecydować, którą wybrać.

...

czytaj całość »
Regulamin konkursu "Mój sklep" 0

REGULAMIN KONKURSU organizowany na FB ( post z dnia 14 stycznia 2017 r.)

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą "Mój sklep".

2. Organizatorem i fundatorem nagród w konkursie jest firma Włoskie Kawy zarejestrowana pod adresem ul.Piastów Śląskich 29/12, 01-494 Warszawa.

& 2 Uczestnicy

1) Osoby ograniczone w zdolności do czynności prawnych biorą udział w Konkursie za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.

2) W konkursie nie mogą brać udziału pracownicy firmy Włoskie Kawy oraz członkowie najbliższej rodziny pracowników tej firmy.

& 3 Warunki Uczestnictwa

1. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest łączne spełnienie następujących warunków:

a) osoba biorąca udział w Konkursie musi posiadać status Uczestnika zgodnie z § 2 pkt

b) wstawi komentarz pod postem konkursowym znajdującym się pod adresem 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=744492575689352&id=447930892012190

w formie komentarza  ( w dniach 14- 31 stycznia 2017 roku do godz. 23.59 )

c ) polubi post konkursowy oraz fanpage na FB firmy Włoskiekawy.pl

d) udostępni post konkursowy z ustawieniami "publiczne" na swojej tablicy na profilu FB

& 4 Nagroda

1) Nagrodą w Konkursie jest:

Nagrodą w konkursie jest 1 kg kawy Lavazza ( do wyboru wersja mielona - wtedy będą to 4 opakowania lub wersja ziarnista 1 kg opakowanie ) oraz opakowanie czekolady deserowej do picia.

 2. Zdobywcą nagrody w Konkursie jest Uczestnik, wyłoniony przez Komisję Konkursową w drodze losowania oraz który spełni pozostałe warunki uczestnictwa w konkursie.

3. Celem zapewnienia prawidłowej organizacji Konkursu, Organizator powołuje komisję konkursową.

Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, interpretacji i postanowień tego Regulaminu rozstrzyga tylko i wyłącznie Organizator konkursu.

4. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej poprzez serwis Facebook w ciągu 5 (pięciu) dni roboczych od zakończenia Konkursu.

5. Celem potwierdzenia chęci przyjęcia nagrody, powiadomiony Laureat powinien odpowiedzieć pocztą elektroniczną na adres shop@wloskiekawy.pl w terminie 3 (trzech) dni od dnia wysłania powiadomienia, pod rygorem przepadnięcia prawa do nagrody.

6. Otrzymana nagroda zostanie wysłana do Laureatów Konkursu na koszt firmy Włoskie Kawy, na adres wskazany przez Laureata, na terenie Polski, w ciągu 10 dni roboczych od przesłania danych przez Laureata.

7. W myśl niniejszego regulaminu, każdy uczestnik zwalnia serwis Facebook z odpowiedzialności za konkurs prowadzony przez firmę Włoskie Kawy.

8. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany, przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.

§ 5 DANE OSOBOWE UCZESTNIKÓW KONKURSU

1. Warunkiem udziału w Konkursie jest podanie przez Uczestnika Konkursu prawdziwych danych osobowych, tj.: imienia, nazwiska, adresu, adresu konta poczty elektronicznej, numeru tel. kontaktowego niezbędnych do przekazania nagrody.

2. Przystępując do Konkursu i akceptując niniejszy regulamin Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Organizatora. Dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia Konkursu oraz w związku z wydaniem nagrody.

§ 5 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1 ) Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 1 lutego 2017 roku  na blogu na stronie www.włoskiekawy.pl

2) Organizator ma prawo do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie. Dotyczy to w szczególności zmian terminów poszczególnych czynności konkursowych. Zmieniony Regulamin obowiązuje od czasu opublikowania go na stronie www.włoskiekawy.pl

3 ) Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi tylko wtedy, jeśli minimalna liczba uczestników wyniesie 10. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń komisja konkursowa nie przeprowadzi rozstrzygnięcia konkursu.

czytaj całość »
Tajemnice kawy z Gwatemali … 0

Tajemnice kawy z Gwatemali … i co ma ona wspólnego z    

" paleniem ogniska " ? 

Gwatemala to kraj położony w Ameryce Środkowej w sąsiedztwie Hondurasu, Meksyku, Salwadoru i Belize. Niemal 1/3 jego wielkości zajmuje tropikalna dżungla ( nizina Peten ), która z oczywistych względów jest bardzo rzadko zaludniona,  zaś jego górzysta część jest rejonem typowo wulkanicznym (wciąż czynnym).  

Można zaobserwować w tym regionie pozostałości kultury Majów, które są łatwo dostrzegalne zwłaszcza w architekturze, sztuce , a w życiu codziennym - w ubiorze mieszkańców. Stroje mieszkańców są ręcznie wyszywane, charakteryzują się niezwykle bogatą kolorystyką, zaś ich przygotowanie może zająć nawet do 8 miesięcy. Ubiór jest swego rodzaju formą przynależności do danej grupy etnicznej - na podstawie kolorów czy wzorów na ubraniu można określić rejon zamieszkania jego właściciela. 

Co ciekawe - potomkowie Majów stanowią najliczniejszą grupę tubylczą w tym kraju. Co prawda oficjalnym językiem urzędowym jest język hiszpański, jednak w całej Gwatemali można usłyszeć pełną paletę dialektów. 

Główne uprawy w Gwatemali to przede wszystkim kawa, bananowce i trzcina cukrowa. 

Gwatemala jest ósmym co do wielkości eksporterem kawy na świecie. Producenci kawy zajmują się głównie uprawą  kilku odmian gatunku arabiki, zaś w znacznie mniejszym stopniu robusty.  

Aby drzewka kawowe miały szansę na dobry wzrost , to niezbędna jest odpowiednia temperatura w przedziale 15ºC do 32ºC, którą to właśnie możemy zaobserwować w tym kraju. W rejonie położonym na wysokości między 500 a 700 metrów n.p.m. młode drzewka kawowe muszą być specjalnie ocienione, zaś w strefach zlokalizowanych na wysokości powyżej 1500 m n.p.m. powinny być ochronione przed wiatrami. Z reguły większość plantacji kawowych jest usytuowana na wysokościach w przedziale pomiędzy 500 z 2000 m  n. p. m. 

Biorąc pod uwagę tak niesamowitą różnorodność warunków naturalnych w tym kraju ( jakość gleby, opady deszczu, wilgotność, temperaturę oraz wysokość na jakiej zakładane są plantacje ) organizacja ANACAFE* wyróżniła  8 rejonów, z których każdy produkuje niesamowitą w smaku, ale jakże różniącą się od siebie kawę. 

Są to : Antigua, Fraijanes, Atitlan, Coban, Huehuetenango, San Marcos, New Oriente oraz Acatenango.  

Gwatemalska kawa jest typową arabiką, uprawianą w dość szczególny sposób. Drzewka kawowe są specjalnie sadzone w cieniu dużych drzew np. bananowców, palm, drzew Inga czy też lizbony zielonej. 

Co ciekawe w chłodniejszych porach roku rozpala się na plantacji ogniska ...

czytaj całość »
Regulamin konkursu Moja ulubiona kawa 0

REGULAMIN KONKURSU "Moja ulubiona kawa".

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą "Moja ulubiona kawa" .

2. Organizatorem i fundatorem nagród w konkursie jest firma Włoskie Kawy zarejestrowana pod adresem ul.Piastów Śląskich 29/12, 01-494 Warszawa.

& 2 Uczestnicy

1) Osoby ograniczone w zdolności do czynności prawnych biorą udział w Konkursie za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.

2) W konkursie nie mogą brać udziału pracownicy firmy Włoskie Kawy oraz członkowie najbliższej rodziny pracowników tej firmy.

& 3 Warunki Uczestnictwa

1. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest łączne spełnienie następujących warunków:

a) osoba biorąca udział w Konkursie musi posiadać status Uczestnika zgodnie z § 2 pkt

b) wstawi komentarz pod postem konkursowym znajdującym się pod adresem 

https://www.facebook.com/447930892012190/photos/a.472036359601643.1073741828.447930892012190/546620422143236/?type=3&theater

w formie komentarza  ( do dnia  11 listopada 2016 roku do godz. 23.59 )

c ) polubi post konkursowy oraz fanpage na FB firmy Włoskiekawy.pl

d) udostępni post konkursowy z ustawieniami "publiczne" na swojej tablicy na profilu FB

& 4 Nagroda

1) Nagrodą w Konkursie jest:

zestaw 3 mielonych kawa Lavazza ( każda o gramaturze 250 gr ), czekolada na gorąco do picia , zestaw 2 porcelanowych filiżanek, włoskie biszkopty oraz ciasteczka i kupon rabatowy  ( 15 % )  ważny do 31 grudnia 2016 roku na zakupy w sklepie internetowym www.włoskiekawy.pl  na następujące produkty: kawa speciality, sprzęt do parzenia kawy, herbaty oraz porcelanę.

 2. Zdobywcą nagrody w Konkursie jest Uczestnik, wyłoniony przez Komisję Konkursową w drodze losowania oraz który spełni pozostałe warunki uczestnictwa w konkursie.

3. Celem zapewnienia prawidłowej organizacji Konkursu, Organizator powołuje komisję konkursową.

Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, interpretacji i postanowień tego Regulaminu rozstrzyga tylko i wyłącznie Organizator konkursu.

4. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej poprzez serwis Facebook w ciągu 5 (pięciu) dni roboczych od zakończenia Konkursu.

5. Celem potwierdzenia chęci przyjęcia nagrody, powiadomiony Laureat powinien odpowiedzieć pocztą elektroniczną na adres shop@wloskiekawy.pl w terminie 3 (trzech) dni od dnia wysłania powiadomienia, pod rygorem przepadnięcia prawa do nagrody.

6. Otrzymana nagroda zostanie wysłana do Laureatów Konkursu na koszt firmy Włoskie Kawy, na adres wskazany przez Laureata, na terenie Polski, w ciągu 10 dni roboczych od przesłania danych przez Laureata.

7. W myśl niniejszego regulaminu, każdy uczestnik zwalnia serwis Facebook z odpowiedzialności za konkurs prowadzony przez firmę Włoskie Kawy.

8. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany, przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.

§ 5 DANE OSOBOWE UCZESTNIKÓW KONKURSU

1. Warunkiem udziału w Konkursie jest podanie przez Uczestnika Konkursu prawdziwych danych osobowych, tj.: imienia, nazwiska, adresu, adresu konta poczty elektronicznej, numeru tel. kontaktowego niezbędnych do przekazania nagrody.

2. Przystępując do Konkursu i akceptując niniejszy regulamin Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Organizatora. Dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia Konkursu oraz w związku z wydaniem nagrody.

§ 5 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1 ) Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 12 listopada 2016 roku o godz. 12  na blogu na stronie www.włoskiekawy.pl

2) Organizator ma prawo do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie. Dotyczy to w szczególności zmian terminów poszczególnych czynności konkursowych. Zmieniony Regulamin obowiązuje od czasu opublikowania go na stronie www.włoskiekawy.pl

3 ) Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi tylko wtedy, jeśli minimalna liczba uczestników wyniesie 40. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń komisja konkursowa nie przeprowadzi rozstrzygnięcia konkursu.

czytaj całość »
Kostaryka - kraj górzystych krajobrazów , przepięknych, dziewiczych plaż, plantacji bananowców i kawy ... 1

Kostaryka to jedno z Państw położonych w Ameryce Środkowej nad cudnym Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Graniczy z Nikaraguą i z Panamą. Jego nazwa nie jest przypadkowa - Costa Rica to inaczej bogate wybrzeże - tak właśnie nazwał je Krzysztof Kolumb. 

Krajobraz jest naprawdę niezwykle zróżnicowany, oprócz Morza Karaibskiego i oceanu, które otaczają ten kraj, wielbiciele gór też znajdą coś dla siebie ( najwyższy szczyt to niemalże 4000 m n.p. m. ). Kraj "przecinają" rzeki, zaś jego znaczna część to dżungla,a w jego epicentrum są czynne sejsmicznie wulkany. 

Stolica San Jose to najpiękniejsze miasto Ameryki Środkowej. Głównymi źródłami dochodów Kostaryki są: eksport kawy, cytrusów  ( bananów, ananasów ) oraz turystyka.  Jeśli będziecie mieli w planie wakacje w bardziej odległych miejscach niż Europa, to gorąco zachęcam do zwiedzania tamtejszych rejonów... nieziemskie plaże ( polecamy Manuel Antonio ) , piękne krajobrazy i boska kawa … Czegóż więcej potrzeba do szczęścia ? Jeszcze chyba tylko dobrego towarzystwa :) ? O to ostatnie musicie zadbać sami, ale o plantacjach kawowych chciałabym coś Wam opowiedzieć... 

A jaka jest kawa na Kostaryce?

Aby Was zachęcić do spróbowania dodam, iż kraj ten ma po prostu idealne warunki do uprawy drzewek kawowych, a kawę w większości uprawia się bez użycia środków chemicznych. Na Kostaryce produkuje się tylko arabikę, zaś uprawa robusty jest zakazana. 

Ziarna poddaje się dalszej obróbce tzw."mokrą metodą" przy użyciu bardzo nowoczesnych technologicznie maszyn, by zmniejszyć ich kwasowość i zrównoważyć ich moc. Wszystkie te kosztowne zabiegi wykonuje się, by ostatecznie ziarno kawy było najwyższej jakości. 

Kostaryka zajmuje się produkcją bardzo szerokiej gamy kaw, ale te które są eksportowane do Europy, to zwykle kawy zwane SHB*. Główne plantacje zlokalizowane są w regionach w pobliżu stolicy kraju tj.; Tarrazu, Tres Rios, Heredia, Volcan Poas. 

...

czytaj całość »
Regulamin konkursu na FB Moja Kawa 0

REGULAMIN KONKURSU na Facebooku "Moja kawa".

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą "Moja kawa" .

2. Organizatorem i fundatorem nagród w konkursie jest firma Włoskie Kawy zarejestrowana pod adresem ul.Piastów Śląskich 29/12, 01-494 Warszawa.

& 2 Uczestnicy

1) Osoby ograniczone w zdolności do czynności prawnych biorą udział w Konkursie za zgodą swojego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego.

2) W konkursie nie mogą brać udziału pracownicy firmy Włoskie Kawy oraz członkowie najbliższej rodziny pracowników tej firmy.

& 3 Warunki Uczestnictwa

1. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest łączne spełnienie następujących warunków:

a) osoba biorąca udział w Konkursie musi posiadać status Uczestnika zgodnie z § 2 pkt

b) dokona zakupu w naszym sklepie za kwotę min 49 zł ( do 29.12.2016).

c ) polubi post konkursowy oraz fanpage na FB firmy Włoskiekawy.pl

d) udostępni post konkursowy z ustawieniami "publiczne" na swojej tablicy na profilu FB

& 4 Nagroda

1) Nagrodą w Konkursie jest:

zestaw 4 mielonych kawa Lavazza ( każda o gramaturze 250 gr ), czekolada na gorąco do picia , porcelanowa filiżanka do cappuccino, włoskie biszkopty oraz ciasteczka i kupon rabatowy  ( 15 % )  ważny do 28 lutego 2017 roku na zakupy w sklepie internetowym www.włoskiekawy.pl  na następujące produkty: kawa speciality, sprzęt do parzenia kawy, herbaty oraz porcelanę.

 2. Zdobywcą nagrody w Konkursie jest Uczestnik, wyłoniony przez Komisję Konkursową w drodze losowania oraz który spełni pozostałe warunki uczestnictwa w konkursie.

3. Celem zapewnienia prawidłowej organizacji Konkursu, Organizator powołuje komisję konkursową.

Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, interpretacji i postanowień tego Regulaminu rozstrzyga tylko i wyłącznie Organizator konkursu.

4. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej poprzez serwis Facebook w ciągu 5 (pięciu) dni roboczych od zakończenia Konkursu.

5. Celem potwierdzenia chęci przyjęcia nagrody, powiadomiony Laureat powinien odpowiedzieć pocztą elektroniczną na adres shop@wloskiekawy.pl w terminie 3 (trzech) dni od dnia wysłania powiadomienia, pod rygorem przepadnięcia prawa do nagrody.

6. Otrzymana nagroda zostanie wysłana do Laureatów Konkursu na koszt firmy Włoskie Kawy, na adres wskazany przez Laureata, na terenie Polski, w ciągu 10 dni roboczych od przesłania danych przez Laureata.

7. W myśl niniejszego regulaminu, każdy uczestnik zwalnia serwis Facebook z odpowiedzialności za konkurs prowadzony przez firmę Włoskie Kawy.

8. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany, przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.

§ 5 DANE OSOBOWE UCZESTNIKÓW KONKURSU

1. Warunkiem udziału w Konkursie jest podanie przez Uczestnika Konkursu prawdziwych danych osobowych, tj.: imienia, nazwiska, adresu, adresu konta poczty elektronicznej, numeru tel. kontaktowego niezbędnych do przekazania nagrody.

2. Przystępując do Konkursu i akceptując niniejszy regulamin Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez Organizatora. Dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia Konkursu oraz w związku z wydaniem nagrody.

§ 5 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1 ) Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 30 grudnia  2016 roku o godz. 22  na blogu na stronie www.włoskiekawy.pl

2) Organizator ma prawo do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie. Dotyczy to w szczególności zmian terminów poszczególnych czynności konkursowych. Zmieniony Regulamin obowiązuje od czasu opublikowania go na stronie www.włoskiekawy.pl

3 ) Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi tylko wtedy, jeśli minimalna liczba uczestników wyniesie 10. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń komisja konkursowa nie przeprowadzi rozstrzygnięcia konkursu.

czytaj całość »
Jaki prezent wybrać ? 0

Każdy z Nas szukając prezentów dla najbliższych ma dylemat: co wybrać w tym roku i jakiego typu prezent na pewno się spodoba?

Kupowanie tzw. neutralnych prezentów może wydawać się najprostszym i najmniej ryzykownym rozwiązaniem...jednak nie zawsze tak jest. Nawet jeśli dobrze znamy obdarowywaną przez Nas osobę, to niekoniecznie perfumy czy kosmetyki, które Nam się podobają znajdą podobny u niej odbiór.

Polecam wybór prezentów, które będą związane choć w części z zainteresowaniami czy upodobaniami danej osoby. Jeśli macie wśród bliskim Wam osób lubiących piękny design, Włochy i kawę, to chciałabym przedstawić Wam kilka ciekawych i wartych rozważenia propozycji.

Nr 1 to  kawa wysokiej jakości o boskim aromacie i smaku

Każdy kawosz lubi od czasu do czasu poznawać nowe smaki, więc warto poszukać czegoś niestandardowego, by miło zaskoczyć osobę obdarowaną.

Bardzo polecam kawy z tzw. linii specialty coffee - to kawy z tzw. "wyższej półki ". Moją niekwestionowaną faworytką, jeśli chodzi o włoskie palarnie jest Piansa Caffe.

Możecie u Nas znaleźć szeroki wybór kaw, zarówno mielonych ,jak i ziarnistych, arabik i mieszanek z różnych regionów z całego świata.

# bestsellery w Naszym sklepie to ;

  • kawa czekoladowa I Magnifici 10 - mieszkanka kilku ściśle wyselekcjonowanych arabik m.in. z Brazylii, Kolumbii, Kostaryki , Domingo, Etiopii washed, Kuby Superior, Kenii AA , Puerto Rico i Indii

https://www.wloskiekawy.pl/pl/p/Kawa-Piansa-I-Magnifici-10-250-gr-/179

  • kawa Miscela Bar - mieszkanka kilku najlepszych arabik m.in. z Kolumbii, Brazylii, Puerto Rico, Indii, Guatemali, Etiopii, Kenyi , Kostaryki

https://www.wloskiekawy.pl/pl/p/Kawa-mielona-Piansa-Miscela-Bar-10-1-250-gr-/177

  •  kawa organiczna Etiopia ( 100 % arabica )

https://www.wloskiekawy.pl/pl/p/Kawa-organiczna-Piansa-Etiopia-100-Arabica-250-gr-mielona/182

...

czytaj całość »
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl